Situata e zjarreve në Shkodër, shuhen disa vatra

Disa vatra zjarri në qarkun e Shkodrës janë shuar, ndërkohë që raportohet se në malin e Taraboshit është aktive një tjetër vatër. Sipas informacioneve zyrtare, të paktën 3 vatra zjarri janë shuar, ndërkohë që raportohet se nuk ka dëme në banesa apo në njerëz.

Informacioni për zjarret në Shkodër

Vatra e zjarrit ne Cukal eshte shuar perfundimisht sot ne oren 13:00.

Ne Njesine Administrative Qafe Mali, fshati Qafe Mali ka patur nje tjeter vater zjarri ku eshte bere e mundur nderhyrja ne kohe e strukturave reaguese me 2 mjete zjarrfikese duke bere te mundur izolimin dhe me pas fikjen pasi rrezikonte 2 shtepi banimi.

LEXO EDHE  Bushati: Fabula e amerikës për Berishën vetëm për të mbrojtur regjimin e Ramës

Nje tjeter vater zjarri sapo eshte shuar ne Okol, Theth, Njesia Administrative Shale. Zjarri ka rene ne nje siperfaqe pyjore duke djegur 30 dellinja dhe barishte, ne Njesine Adminstrative Shale.

Nuk raportohet per deme ne njerez dhe nukndihën shkaqet e tij. ndersa fatmiresisht zjarri eshte shuar perfundimisht.

Ne operacionin per shuarjen e tij moren pjese 4 banore dhe 1 mjet Range, nga Administrata e Zonave te Mbrojtura. Situata eshte e qete. Gjithashtu zjarri ne Fushe Arrez u shua.