Qëllohet me thikë 24-vjeçari në Tiranë, dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Një 24-vjeçar është qëlluar me thikë në kryeqytet pak më herët.

Policia thotë se është dërguar në spital, ndërkohë nuk jep vendin se ku ka ndodhur ngjarja.

Mësohet se plagosja ka ndodhur gjatë një sherri mes të rinjve, por nukjepen detaje dhe as emra. Autori është shpallur ne kërkim.

Deklarata

Me datë 05.08.2021, rreth orës 20:00, gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta është goditur me një mjet. prerës(thikë), shtetasi A. K., 24 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE  “Gjeta thesarin e San Mamilianos, e ndava me priftin”, David Pecorelli flet për arin e zbuluar

Sherbimet e Policisë kanë bërë të mundur identifikimin e autorëve ku për arsyje hetimi nuk bëhen të ditura gjeneralitet e tyre dhe po punojnë për kapjen e tyre.