VIDEO/ Ernest Muçi dhuron spektakël në Champions, ndëshkon Dinamo Zagreb me një perlë nga jashtë zone

Ernest Muçi ka shënuar një gol shumë të rëndësishëm për Leagia Varshava në turin e tretë të Champions League, në transfertë kundër Dinamo Zagreb.

Sulmuesi, pesë minuta pasi kishte zbritur në fushën e blertë, ndëshkoi gjigantët kroatë me një goditje nga distanca.

Një gol me shumë peshë për Legian, që kërkon të kualifikohet në grupet e Champions League dhe që për Tiranën do të përkthehej në para prej bonuseve në marrëveshjen e bërë kur shiti sulmuesin.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Konfirmohet data dhe ora e “El Clasicos” së parë të sezonit

Një gol me shumë peshë për Legian, që kërkon të kualifikohet në grupet e Champions League dhe që për Tiranën do të përkthehej në para prej bonuseve në marrëveshjen e bërë kur shiti sulmuesin.