Ngjarje e rëndë! Italiani qëllon me armë shqiptarin. Policia e gjen në mes të rrugës dhe e dërgon në spital

jë ngjarje e rëndë e cila mund të kishte përfunduar me viktima, ka ndodhur dje në Itali, por që sot është bërë publike nga mediat vendase.

Në orët e vona të natës në një lokal në Massa Lombarda, një 41-vjeçar italian ka qëlluar me armë një shqiptar, duke e lënë të plagosur. Policia e arrestoi dhe tashmë akuzohet për tentativë vrasje.

LEXO EDHE  Manjani mesazh për Yuri Kim: Pash hatrin e t’madhit Zot, na e kurseni imazhin e mirë që ende kemi për demokracinë Amerikane

Shqiptari i cili dergjej në mes të rrugës, u transportua me helikopter në spitalin e Traumës në Cesena ku iu nënshtrua një ndërhyrje në këmbë. Nuk dihet ende shkaku i kësaj plagosje teksa autoritetet po punojnë për dokumentimin dhe zbardhjen e plotë të saj.