Ndeshjet miqësore/ Tërbuni përmbys Kastriotin, Erzeni “ngec” me Lushnjën

Kastrioti dhe disa skuadra të Kategorisë së Parë kanë zbritur ditën e sotme në fushën e blertë, për të zhvilluar miqësore. Për krutanët ishte e para dhe janë mposhtur nga Tërbuni i Pukës me rezultatin 1-2.

Skuadra e drejtuar nga Ramadan Ndreu kaloi e parë në epërsi me Joan Çelën dhe pjesa e parë u mbyll në avantazh, ndërkohë që zëvendësimet kanë pasur ndikimin e vet dhe Tërbuni me Milën dhe Balliun shënuan dy herë dhe përmbysën gjithçka.

LEXO EDHE  Sfida ndaj Polonisë në “Air Albania”, FSHF-ja jep informacion për biletat

Sot u zhvillua edhe një miqësore mes dy skuadrave të Kategorisë së Parë, Lushnja e Erzeni, që përfundoi me rezultatin e barabartë 2-2.