Zyrtare/ Teuta rinovon kontratën edhe dy vite me “motorin” e mesfushës

Kampionët e Shqipërisë vazhdojnë përgatitjet për duelin e parë të raundit të tretë të Conference League. Ekipi i Edi Martinit do të luajë në Irlandë përballë Shamrock Rovers të enjtën (5 gusht, 21:00).

Drejtuesit e klubit kanë rinovuar kontratën me Albano Aleksin, motorin e mesfushës. 28-vjeçari nga Fieri është pjesë e Teutës prej vitit 2019, teksa do të vazhdojë të luajë në “Niko Dovana” edhe në dy sezonet e ardhshme.

LEXO EDHE  Karton i kuq dhe 11-metërsh për skuadrën vendase, Enea Jorgji protagonist me gjykimin në Europë