U asfiksua nga zjarret, Peleshi: Gjendja e efektivit të FA e qëndrueshme

Pas asfiksimit nga zjarret e shumta që kanë përfshirë jugun e vendit, efektivi i Forcave të Armatosura Edlir Goxhaj, ndodhet i shtruar në spital, dhe sipas ministrit Niko Peleshi, gjendja e tij shëndetësore paraqitet e qëndrueshme.
Deklarata
Gjendja e Edlir Goxhaj është e qëndrueshme, vazhdon të jetë nën monitorimin e mjekëve të Spitalit të Gjirokastrës.
Mirënjohje për punën heroike të cdo efektivi të Forcave të Armatosura që nuk po kursen asgje përballë egërsisë së flakëve.
Shërim të shpejtë Edlir!
LEXO EDHE  VIDEO/ Betime pa firmë e dorë në Kushtetutë, gabimet e ministrave gjatë ceremonisë në Presidencë