Bie në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 51-vjeçari

Një 51-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në Divjakë, ku sipas policisë viktima ishte duke punuar në soletën e shtetasit Sh.A, kur aksidentalisht ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe ka humbur jetën.

“U referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për vlerësim pasi shtetasi Sh. Sh., 51 vjeç, banues në Divjakë, duke punuar në soletën e shtetasit Sh. A., ka rënë aksidentalisht në kontakt me rrymën elektrike dhe ka ndërruar jetë”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Vendimi i gjykatës për Mediun, reagon avokati i ish-ministrit: Vendim antikushtetues