Zjarr në kryeqytet, rrezikohen disa banesa në Yzberisht

Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe toke në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Shumë pranë vatrës së zjarrit janë disa banesa private që rrezikohen nga flakët.

Shërbimet zjarrfikëse dhe policia mësohet se kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Ndërkohë në zonë është ngritur një re e madhe tymi.

LEXO EDHE  Korçë/ 23-vjeçari tenton t’i japë fund jetës, ja çfarë thotë policia