VIDEO/ Rrëzohet 380 metra nga fundi, atletja realizon të pamundurën në Olimpiadë

Sifan Hassan realizoi një rekuperim të jashtëzakonshëm gjatë garës kualifikuese të 1500 metrave në Olimpiadë.

Atletja etiopiane që përfaqëson Holandën u rrëzua 380 metra nga fundi i garës, por arriti që të ngrihej, të ngushtonte diferencën me garueset e tjera dhe në fund të fitonte garën që dukej e humbur.

LEXO EDHE  Gazeta gjermane shpërthen pas ‘Topit të Artë’: Zgjedhje skandaloze! Lewandowski vetëm i dyti

Në këtë mënyrë, Hassan mban gjallë shpresat për të fituar 3 medalje të arta në garat e 1500, 5000 dhe 10 000 metrave për femra.