U rrezikuan edhe banesa nga flakët, vatrat e zjarrit në Mamurras vihen nën kontroll

Vatrat e zjarrit në zonën e Mamurrasit, të cilat ditën e djeshme rrezikuan 5 banesa, janë neutralizuar pas disa orësh përpjekje.

Kryebashkiakja e Kurbinit Majlinda Cara shprehet se i takon organeve ligjzbatuese t´i shkojnë deri në fund për të hetuar shkaqet e zjarrit dhe vënien e përgjegjësve para drejtësisë.

Ajo i bën apel banorëve të shtojnë kujdesin për të mos krijuar situata të tilla që sjellin dëme të pariparueshme.

LEXO EDHE  E rëndë në Kosovë/ E mitura sulmohet sek*ualisht nga një person

“Pas orësh të tëra përpjekjesh janë neutralizuar vatrat e zjarrit në zonën e Mamurrasit duke lënë pas dëme të mëdha.

Mirënjohje për çdokënd që dha kontribut në këtë ditë të vështirë, së pari për forcat e Zjarrëfikseve Kurbin, Lezhë, Mirditë, Krujë e Kamëz, trupat e Forcave të Armatosura, Policinë e Shtetit e çdo banor të zonës për ndihmën e pakursyer”, shkruan Majlinda Cara.