Rritet interesimi për Manaj-n, klubi i La Ligës tenton sulmuesin e Barçës

Betis Sevilla është e interesuar për shërbimet e sulmuesit shqiptar Rey Manaj. 24-vjeçari po kalon një nga momentet më të mira në karrierë pasi ka shënuar 4 gola këtë sezon përgatitor me ekipin e parë të Barcelonës.

Fillimisht ishin Cadiz, Famalicao dhe Sassuolo që ishin të interesuara për sulmuesin, por tashmë bëhet fjalë për Betis Sevillan dhe një tjetër ekip nga Italia, emri i të cilit nuk dihet ende.

LEXO EDHE  Meksi: Ndaj Partizanit duhet angazhim i madh, ja objektivi sezonal i Skënderbeut

Ëndrra e madhe do të ishte që Manaj të debutonte me Barcelonën këtë sezon në La Liga, por blaugranët duket se janë më të interesuar për ta shitur për shkak të gjendjes së keqe financiare.