Pas Ramës, Grenell takon Metën/ Zbardhen detaje nga takimi

Presidenti Ilir Meta postoi disa detaje nga takimi i tij me ambasadorin Richard Grenell, ish- i dërguar i posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

“Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur,” shkruan Meta.

LEXO EDHE  Berisha i përgjigjet indirekt Yuri Kim: Do çlirojmë Shqipërinë nga fantazmat

Grenell ishte këtë fundjavë në Tiranë, ku është takuar edhe më kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Lajmi bëhet me dije nga Grenell përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”. Ndër të tjera ish-i dërguari i Trump për dialogun Kosovë-Serbi thotë se ka konsumuar një drekë me Edi Ramën

“Tregime ngjarjesh gjatë një dreke këtë të diel me mikun dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama – në Tiranën aq të nxehtë”, ka shkruar Grenell në llogarinë e tij në Instagram.