Ndarja nga jeta e ish-deputetit, Basha: Humbje e pazëvendësueshme

Kreu demokrat Lulzim Basha përmes një mesazhi ka ngushëlluar familjarët e Profesor Ahmet Osman Osja, për ndarjen nga jeta të tij.

Ahmet Osman Osja ka qenë deputeti i Partisë Demokratike në legjislaturën 1992-1996

“Me hidhërim të madh mora sot lajmin e ndarjes nga jeta të Profesor Ahmet Osman Osja, deputeti i Partisë Demokratike në legjislaturën 1992-1996, që ka përfaqësuar denjësisht Shkodrën, duke u renditur në radhën e parë të atyre që me lëvizjen demokratike u ngritën për rikthimin e lirisë.

LEXO EDHE  E reja humb jetën jetë në rrethana misterioze, familjarët fajësojnë vaksinën anti-Covid

Kontributi i tij qytetar, politik dhe intelektual do të mbetet i pashlyeshëm dhe frymëzues për të gjithë ne. Në këtë ditë të vështirë i jam pranë familjes, të afërmve dhe bashkëpuntorëve të tij, për këtë humbje të madhe e të pazëvendësueshme. U prehtë në paqe!”, shkruan Basha në rrjetet sociale.