U mbyt në lumin Buna 5-ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 13-vjeçares

Foto ilustruese

Pas 5 ditë kërkimesh është gjetur trupi i pajetë i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna në Shkodër.

Kanë qenë polumbarët ata që pas disa ditësh kërkime kanë gjetur trupin e të miturës.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Oblikë.

Mësohet se e mitura kishte hyrë të lahej në lumë së bashku me motrën e të vëllain , por fatkeqësisht nuk arriti dot të dalë e gjallë nga uji.

LEXO EDHE  Osmani takon kryeministrin holandez: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave, Serbia po prodhon tensione të panevojshme në rajon

Babai i të miturës ka treguar se të tre fëmijët e tij ishin larguar pa leje nga shtëpia për tu larë në lumë. Ai shton se vajza nuk ka ditur not dhe me siguri e ka marrë rrjedha e lumit