Sherri për një femër/ Shqiptari godet me thikë italianin, arrestohet

Një 35-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane, pasi dyshohet se ka goditur me thikë një 28-vjeçar italian.

Sherri mes shqiptarit dhe italianit ka ndodhur në Firenze dhe shkak u bë një femër. Si shqiptari ashtu edhe italiani ishin ftuar nga një vajyë në një festë, por ato u përfshinë në një debat verbal, i cili më pas precipitoi në përdorimin e dhunës.

LEXO EDHE  Rinumërimi i kutive/ Rrahman Rraja i 'vodhi' vota Ramës, ja demokratja që i mori votat Bashës dhe Berishës

Protagonistët janë një 28-vjeçar nga provinca e Sienës dhe një 35-vjeçar me origjinë shqiptare, shkruajnë mediat italiane.

Karabinierët shprehen se sherri mes palëve ka qenë për arsye sentimentale. Të dy djemtë kanë qenë mysafirë në festën e së njëjtës vajzës, për të cilën janë konfliktuar.

Shqiptari goditi me thikë italianin, e për pasojë, u arrestua nga karabinierët.