Grushte dhe sende të forta, 3 persona rrahin çiftin e bashkëshortëve

Tre persona janë proceduar penalisht nga policia e Sarandës, pas një sherri që ndodhi mbrëmjen e të shtunës në këtë qytet. Sipas një njoftimi nga policia, tre personat kanë goditur me grushte dhe sende të forta një çift bashkëshortësh. Sipas policisë ngjara ndodhi në lagjen nr.1.

Njoftimi i plotë:

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, proceduan penalisht për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, shtetasit D. I., 50 vjeç, B. I., 41 vjeçe dhe I. J., 23 vjeç, pasi mbrëmjen e djeshme, në lagjen Nr.1, Sarandë, për motive të dobëta, kanë goditur me grushta dhe sende të forta shtetasit R. DH., dhe A. Dh., (bashkëshortë).

LEXO EDHE  FOTO/ Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 20-vjeçari shqiptar. Plagosen 4 të tjerë

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë.