Sherr mes prostitutave për klientët në Elbasan, 30-vjeçarja përfundon në spital

Një konflikt ka ndodhur mbrëmjen e së premtes mes punonjëseve të seksit në Elbasan.

Për pasojë një 30-vjeçare ka mbetur e plagosur pasi është goditur me sende të forta nga 23-vjeçare.

Raportohet se 30-vjeçarja është dërguar me urgjencë në spitalin e Elbasanit, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shkak për konfliktin dyshohet të ketë qenë një zënkë për territorin dhe klientët, dhe më pas sherri ka degraduar në përleshje fizike.

LEXO EDHE  Dyshohet se kultivonin drogë dhe mbanin armë pa leje, vihen në pranga pesë persona (EMRAT)

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

Prostitucioni është një aktivitet i paligjshëm në Shqipëri. Megjithatë ai ushtrohet në disa zona të ndryshme. Ka pasur disa përpjekje për të dekriminalizuar prostitucionin në Shqipëri por të gjitha kanë dështuar.