Përfshihen nga flakët kodrat e fshatit Xhyherinë në Vlorë

Kodrat e fshatit Xhyherinë të Vlorës janë përfshirë nga flakët ditën e sotme, duke shtuar vatrat aktive në Vlorë.

Nga zjarri rrezikohen ullishtet e fshatit, ndërkohë flakët janë aktive prej rreth një ore.

LEXO EDHE  Yuri Kim i shkon Bashës në zyrë

Në Vlorë, edhe dy vatra zjarri vazhdojnë të jenë aktive në Radhimë dhe në Karaburun.