E rrallë! Kapet peshkaqeni i madh në Durrës, peshon 650 kg

Peshkatarët durrsakë kanë kapur një peshkaqen të madh në thellësi të Adriatikut, përballë grykëderdhjes së lumit Buna.

Kapiteni, Kapllan Rama, shprehet se peshkaqeni peshon 650 kilogramë dhe ka një gjatësi prej 6,5 metrash.

LEXO EDHE  Bënin “drift” me makina dhe postonin videot në rrjetet sociale, procedim penal dhe gjobë për dy të rinjtë /VIDEO

Peshkaqeni u kap nga anija “Geraldo”, në një thellësi prej 155 metrash nën unë.