E rëndë/ Gjendet i vdekur një 3-vjeçar në kutinë e lodrave (Foto)

Një djalë katër vjeçar u gjet i vdekur në një kuti lodrash disa orë pasi një anëtar i familjes raportoi se ishte zhdukur. Kache Wallis nuk u gjet në shtratin e tij, ku anëtarët e familjes e kishin vendosur natën e kaluar, raportuan mediat ndërkombëtare.

Autoritetet bënë një kërkim të dytë orë më vonë dhe e gjetën Kache-n të vdekur në dhomën e tij të gjumit në shtëpinë e Jutas. Ai ishte ‘i fshehur’, sipas raporteve fillestare të policisë.

Të dy prindërit e Kaches ishin në shtëpi në kohën kur ai u zhduk.

Oficerët menduan se Kache mund të ishte me një prind jo kujdestar dhe “ishin në gjendje të kontaktonin me të dhe të verifikonin që ajo nuk kishte asnjë kontakt me fëmijën”, tha oficeri i policisë së Uraganit Dan Raddatz për KTVX.

Policët në fillim nuk komentuan mbi shkakun e dyshuar të vdekjes.

“Bazuar në situatën përreth vendit ku ai ishte vendosur, ne nuk mund të bëjmë një përcaktim përfundimtar të aksidentit ose përndryshe këtë moment në kohë, ne jemi duke pritur për informacionin nga Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor para se të marrim këtë përcaktim,” tha Raddatz për TV stacion.

LEXO EDHE  Dorëhiqet zyrtari i lartë amerikan: DASH po fut hundët në punët e brendshme të Haitit

Sipas KTVX, ekzaminuesi mjekësor më vonë vendosi se shkaku i vdekjes ishte asfiksimi pozicional.

Kache u gjet brenda një kutie lodrash. Hetuesit thanë se po shqyrtonin të gjitha rastet e mundshme të vdekjes së djalit, por tani po e konsiderojnë atë një aksident.

Gjyshja e tij ishte anëtari i familjes i cili raportoi se u zhduk, sipas një njoftimi për shtyp të marrë nga stacioni televiziv.

‘Gjyshja e Kaches raportoi se ai ishte vënë në shtrat një natë më parë dhe kur ishte kontrolluar në mëngjes, ai nuk ishte në shtrat dhe nuk mund të gjendej brenda ose përreth shtëpisë’, tha Policia e Hurricane në njoftim.

“Ngushëllimet tona më të sinqerta i dërgohen Kaches dhe familjes së tij”, tha policia.