Scarlett Johansson padit kompaninë e Disney: Më shkaktoi 50 milion dollarë dëm

Aktorja e famshme e Black Widow, Scarlett Johansson, ka ngritur një padi kundër kompanisë Disney, pasi kompania e ka publikuar filmin e saj të ri Marvel në të njëjtën kohë kur ajo po bëntë shfaqje në teatër.

Mediat e huaja raportojnë se 36-vjeçarja ngriti padi kundër kompanisë duke pretenduar se kjo gjë mund ti kushtojë asaj më shumë se 50 milion dollarë dëm.

LEXO EDHE  Ndërron jetë aktorja e njohur

Nga ana tjetër kompania i është kundërpërgjigjur duke i thënë se ajo e kishte marrë pagën e saj nga filmi dhe se nuk kishte asnjë kohë fikse se kur do të publikohej. Sipas kompanisë ajo kishte marrë 20 milion dollarë për punën e saj në film.

Sipas aktorës gjithçka ka qenë e qëllimshme.

Featured image of article: “Më shkaktoi 50 milion dollarë dëm”/ Aktorja Scarlett Johansson padit kompaninë e Disney: Publikoi filmin tim në të njëjtën kohë kur po jepja shfaqje