Vrasja e 30-vjeçarit në Lushnje, postimi prekës i shokut: Zoti marrtë hak për ty!

Një ngjarje e rëndë tronditi mëngjesin e sotëm qytetin e Lushnjes, por edhe mbarë Shqipërinë. Pas një konflikti mes kushërinjve humbi jetën 30-vjeçari Romeo Hasalla. Tashmë në rrjetet sociale kanë nisur dhe mesazhet prekëse të miqve të viktimës, ndërsa i riu ishte baba i dy fëmijëve. Një prej shokëve të viktimës, shkruan  “Zoti marrtë hak për ty”, teksa shpreh dhe ngushëllimet e sinqerta.

Kujtojmë se dy kushërinjtë e viktimës, Afrim dhe Kastriot Hasalla, kanë qëlluar për vdekje 30-vjeçarin dhe kanë plagosur babain dhe vëllezërit e tij. Këta të fundit, janë të shtruar në spitalin e Lushnjes jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, dy autorët janë shpallur në kërkim. Blutë e Lushnjes njoftuan pak orë më vonë ngjarjes së në kërkim është shpallur edhe Mario Hasalla, djali i Kastritotit.

LEXO EDHE  Debatet/ "Do hanit bar", Noka: Pse tani çdo hamë, kashtë?!