Video/ Interi argëtohet me 6 gola ndaj Crotones, Nagelsmann ende pa fitore te Bayerni

Aventura e Julian Nagelsmann nuk po shkon siç duhet te Bayern Munchen. Edhe pse nuk ka zbritur ende në fushë në një ndeshje zyrtare, miqësoret për bavarezët nuk po shkojnë siç duhet dhe në testin e tretë, skuadra e Nagelsmann pëson humbjen e dytë pas atyre me Kolnin dhe barazimin me Ajaxin.

Ishte Borussia M’Gladbach që fitoi miqësoren e radhës ndaj Bayernit me rezultatin e pastër 2-0 me golat e Wolf dhe Wentzel në pjesën e dytë. Edhe pse me shumë lojtarë titullar që munguan, rezultate të tilla nuk janë normale për kampionët e Gjermanisë.

LEXO EDHE  Serie A/ Bologna-Milan, ndiqni sfidën “LIVE”

Kampionët e Italisë ndërkohë po argëtohen me gola. Pak ditë më parë mundën 4-0 Pro Vercellin dhe sot mposhtën 6-0 Crotonen në testin e radhës. Me Inzaghin në stol, zikaltërit për momentin po ecin mirë teksa edhe titullarët po i bashkohen skuadrës pas pushimeve. Golat e ndeshjes u shënuan nga Satriano 10’, Dimarco 23’, Calhanoglu 27’, Pinamonti 56’, Sensi 58’, Brozoviç 65’.