Denoncimi ‘bombë’/ Operacioni i djeshëm në Tiranë u dekonspirua nga agjentët civilë, policia humbi 100 mijë euro

Lidhur me operacionin e policisë një ditë më parë në Tiranë, ku lajmi kryesor ishte ikja nga vendngjarja e benzit si dhe dhuna ndaj gazetarit, ka dyshime të forta se ëhstë dekonspiruar nga ana e vetë agjentëve.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një ish-agjenti të antidrogës i cili thekson se oficerët civilë që shihen në video kanë dekonspiruar opoeracionin për të favorizuar djaline  një biznesmeni në Tiranë i njohur si miku i kryeministrit Edi Rama.

Më tej denoncuesi shkruan se gjatë operacionit policia ka humbur edhe 100 mijë euro, dhe një sasi të madhe droge që ndodhej në benzin e zi, i cili nuk ndaloi gjatë thirrjes së policisë por u largua, për tu ndalur qindra metra më tutje.

Postimi i Berishës:

Narkopolicet dekonspiruan dje operacionin!

Zhduket droga dhe 100000€  qe ishin ne benzin e zi??

Miq, te dhena te reja mbi dhunen shtazore nga bandite me uniforme ndaj gazetarit Ergys Gjencaj dhe largimin e trafikantit me deshiren e tyre!

Qytetari dixhital pyet:                             

Ku shkoi droga dhe 100000€ qe ishin ne benzin e zi??

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital.

Delinkuenti qe u largua me shpejtesi ishte djale i mikut te Edvinit.

Narkopolicet dekonspiruan operacionin. sb

Persh dr.

Sic edhe ju informova dje per kete veprim  skandaloz nga policia e shtetit ,duke ushtruar dhune dhe terror mbi gazetaret pasi keta te fundit i prishen skenarin,dua tu bej me dije se 2 policet civil qe ndodheshin aty kane denkospiruar aksionin dhe kane njohje me personin me mbiemrin Prenga,pasi ky i fundit eshte djali i nje biznesmeni qe ka nje resort ne Dajt dhe njhet si mik i Rames,dhe po ta shikosh me vemendje vidion me ate lloj komunikimi ordineresh te le te kuptosh qe ishte gjithcka skenim dhe nje SHOË i parapergatitur!

Kete burim e ke nga nje ish agjent i antidroges,qe i njeh shume mire grupin qe i beri zbor policise,ata njihen si klani Duka,gjithashtu kam nje pyetje per policin e shtetit,pse nuk e bere publike ndalimin e tyre me kamra,me qe kjo njesi eshte e paisur me kamra trupi,dhe ku shkoj droga bashke me  100.000 eurot qe ishin ne benzin e zi??

LEXO EDHE  Vrau ish-gruan, publikohet letra e Elton Metaj: Unë shkrepa armën, por vrasjen e ka bërë babai i saj