Çudit sportistja rekordmene! Heq dorë nga ‘Tokio 2020’: Kokën time e kanë pushtuar demonët

Gjimnastja e njohur amerikane Simon Biles ka bërë një deklaratë tepër të çuditshme në tërheqjen e saj nga sporti edhe pse vetëm në moshën 24 vjeçe. Ajo ka hequr dorë nga gara e ‘Tokio 2020’, pasi pretendon se kokën e saj e kanë pushtuar demonët.

“Nuk kam më besim tek vetja ime. Nuk e di nëse ka të bëjë me moshën time, pro jam më tepër nervoze. Dua të garoj sërish, por shoh që të tjerët argëtohen më shumë se unë. Shoh që nuk argëtohem më si më parë. Koka ime ka demonë dhe duhet të luftoj me ta”, deklaroi gjimnastja 24-vjeçare amerikane.

LEXO EDHE  Hernandez shpëton nga burgu

Simon Biles ka fituar katër medalje ari në Lojërat Olimpike “RIO 2016” dhe është gjimnastja e parë në histori që ka arritur të triumfojë në pesë tituj kampionë në garat individuale.