Covid në Greqi, 2874 raste të reja dhe 15 humbje jete

Autoritetet shëndetësore greke bëjnë me dije se sot janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 874 raste dhe kanë humbur jetën 15 persona.

Sipas raportit të 24 orëve të fundit në gjendje të rëndë vijojnë të jenë 144 pacientë.

LEXO EDHE  VOA: Të prekurit nga Covid-19 shpenzuan 1 mijë usd për person, u rimbursuan 40 usd

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 485,015, ndërsa janë regjistruar 12,926 vdekje.

Ndërkohë mosha mesatare e rasteve të të infektuarve është 41 vjeç (diapazoni 0.2 deri 106 vjeç), ndërsa mosha mesatare e vdekjes është mbi 78 vjeç.