VIDEO/ Teuta drejt kualifikimit, Kallaku realizon përmbysjen e madhe

Teuta ka realizuar edhe golin e tretë përballë Inter Escaldes duke hedhur një hap të sigurtë drejt kualifikimit në raundin tjetër të Ligës së Konferencës.

Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 2-0 falë dopietës së Sabino Plakut duke i çuar shifrat e përgjithshme në 2-2. Ndërkohë në shtesë ndodhi edhe përmbysja e madhe me Kallakun që shënoi në minutën e 105’.

LEXO EDHE  Napoli nuk ndalet në Serinë A, fiton ndeshjen e 6-të radhazi

Sherik Kallaku nisi bukur shkodranin Gruda, ky i fundit u pengua në mënyrë të parregullt nga portieri vendas dhe penallti për Teutën.

Ekzekutimin e mori përsipër Kallaku, goditje e saktë e fantazistit 23-vjeçar, topi në rrjetë dhe 0-3 për kampionët e Shqipërisë.