VIDEO/ La me gisht në gojë forcat Speciale, kapet pas disa minutash drejtuesi i ‘Benzit’

Drejtuesi i Benz-it, që i iku policisë gjatë operacionit antidrogë, është kapur disa më pas nga policia.

Operacioni u zhvilluar nga policia pranë Shkollës së Bashkuar në Tiranë. Makina luksoze me xhama të zinj ndalohet nga Forcat Speciale, të cilët i kërkojnë të hapin derën, por shoferi i jep gaz mjetit dhe largohet me shpejtësi, duke rrezikuar jetën e tyre.

Mësohet se tre persona janë ndaluar nga ana e policisë, ndërkohë që një tjetër ka mundur që të arratiset.

LEXO EDHE  Bino apel për tu vaksinuar: Covidi është i pabesë, vaksina nuk dëmton

Makina me ngjyrë të zezë ndalohet anës rrugës, dhe pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme të efektivëve, nuk pranon që të kontrollohet, dhe më pas shkel gazin duke u larguar prej aty.

Teksa dështuan që të ndalonin objektivin, punonjësit e policisë kanë nxituar që t´´iu merrnin gazetarëve që u gjendën rastësisht aty telefonat.

Efektivët, disa prej të cilëve civilë kanë shtrirë në tokë gazetarin Ergys Gjençaj dhe e kanë mbajtur për disa minuta të ndaluar, duke i marrë edhe telefonin.