Përgatitjet për sezonin e ri, Skënderbeu konfirmon miqësoren e dytë

Skënderbeu do të luajë nesër miqësoren e dytë të sezonit. korçarët vijojnë nga punë prej disa ditësh, ndërsa kanë planifikuar që nesër të zbresin në fushë për të kryer testin e radhës.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Skënderbeu ka bërë me dije se nesër do të luajnë miqësoren e dytë ndaj Gjilanit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Tension te LA Lakers, 2 yjet e ekipit përplasen fizikisht

Ndeshja do të luhet në stadiumin korçar me fillim nga ora 17:30. Pak ditë më parë, korçarët luajtën ndaj Maliqit dhe fituan me përmbysje 2-1. Trajneri Memelli do të shikojë nga afër gjendjen e lojtarëve pas disa seancash stërvitore të ngarkuara.