Kualifikimi historik në Conference League, zbulohet premio e majme që do të përfitojnë lojtarët e Teutës

Teuta ka bërë sot mrekullinë duke u kualifikuar në raundin tjetër të Ligës së Konferencës. Durrsakët kanë përmbysur në transfertë humbjen turpëruese 2-0 në shtëpi përballë Inter D’ Eskaldes të Andorrës.

Sebino Plaku shënoi nga një gol në secilën pjesë loje duke çuar takimin e sotëm në shtesa ndërsa aty Kallaku me penallti realizoi golin e 3-0 që vulosi kualifikimin historik për ekipin durrsak.

LEXO EDHE  Presidenti i klubit gjerman sulmohet nga tifozi i Feyenoord

Për këtë sukses, presidenti Hasanbelliu ka vendosur premio rreth 100 mijë euro që do të shpërndahet me lojtarët dhe stafin teknik.