Publikohen projeksionet 3 D/ Ja si ndodhi aksidenti tragjik në Kroaci (Video)

Mediat kroate kanë rindërtuar me anë të projeksioneve 3 D të gjithë momentin e aksidentit të rëndë që ka ndodhur mesditën e sotme në Salvonski Brod.

Në pamje shihet, autobusi Kosovar teksa ecën në autostradë, më pas ajo rrokulliset dhe del në anë të rrugës. Nga aksidenti i rëndë kanë mbetur të vdekur 10 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë ndodhen të shtruar në spital.

LEXO EDHE  Plas sherri mes shqiptarëve, rrihen me shufra hekuri

Raportohet se shoferin e kishte zënë gjumi në momentin tragjik, e kjo deri më tani, po hetohet dhe si shkaku i kryesor i aksidentit.

Autoritetet kroate kanë arritur ta arrestojnë burrin, e kjo dëshmi është dhënë dhe nga vetë ai. Megjithatë, hetimet janë ende duke vijuar.

 

 

Këtu mund të shihni videon e projeksionit 3 D