Pamje të rënda/ Kundërshtari vendos duart në kokë, ylli i MMA pëson dëmtim “horror”

Abdul-Malik Saidulaev, ylli rus i MMA për peshat e lehta ka pësuar një dëmtim horror gjatë duelit ndaj Rustambek Nurzhanov gjatë evenimentit të ACA Young Eagles në Çeçeni.

Gjatë përleshjes, Nurzhanov rrëzon në tokë Saidulaev, ndërsa ky i fundit zë keq krahun duke e kthyer në anën tjetër. Pas kësaj skene, Nurzhanov ngrihet menjëherë dhe vendos duart në kokë pasi kundërshtari i tij kishte pësuar një dëmtim “horror”. Ky dëmtim është cilësuar si një nga dëmtimet me të rëndë në MMA dhe vjen pak ditë pas dëmtimit të MC Gregor.

 

LEXO EDHE  Vr*u një person në Stamboll, ish-futbollisti i Bundesligës shpallet në kërkim