Nga një ekip kampion në tjetrin, Florent Avdyli firmos me skuadrën e re

Florent Avdyli i dha fund aventurës 3-vjeçare me Teutën, ekip me të cilin fitoi titullin dhe Kupën e Shqipërisë.

Mesfushori nga Prishtina nuk ka humbur kohë për të gjetur skuadrën e re, teksa është rikthyer në vendlindje.

LEXO EDHE  VIDEO/ Endri Çekiçi spektakolar, gol me gjysmë-roveshatë në kampionatin turk

Gazeta Blic shkruan se 28-vjeçari ka gjetur akordin me Prishtinën, kampionët e futbollit dardan. Avdyli ka luajtur më parë edhe me Lirinë, Trepçën, Feronikelin, Fushë Kosovën dhe Hajvalinë.