Kishin kamufluar kokainën si tortë, ja si e zbuloi qeni/ FOTO

Një burrë dhe grua u arrestuan nga policia pas zbulimit të kokainës, të cilën e kishin maskuar si një tortë dhe e kishin fshehur në automjetin e tyre.

Duke vepruar në bazë të informacionit të marrë nga burime anonime, agjentët ndaluan automjetin ndërsa hynte në Gardiner.

LEXO EDHE  Tërmeti 6.2 ballë godet këtë shtet, tmerrohen banorët (Video)

Një K9 që nuhat drogën njoftoi forcat e sigurisë për praninë e substancave të paligjshme në automjet, tha DEA në një njoftim për shtyp.

Brenda bagazhit, ata gjetën kokainë dhe rreth 1,900 dollarë, që besohet të jenë të ardhura nga shitjet e paligjshme të drogës.