Jo vetëm Da Silva, tjetër titullar mungon për Vllazninë ndaj AEL Limassol

Lajme aspak të mira për Vllazninë për sfidën e ndeshjes së kthimit ndaj AEL Limassol. Shkodranët u mposhtën minimalisht 1-0 në Qipro, ndërsa në “Loro Boriçi” do të tentojnë një tjetër mrekulli.

Për këtë takim, trajneri Brdariç do të ketë dy mungesa të mëdha. Braziliani Da Silva që mungoi në ndeshjen e parë do të mungojë sërish dhe kjo u konfirmuar nga klubi që para sfidës.

LEXO EDHE  Ndeshja për titull/ Ja si kuotohet fitorja e Florian Markut

Mungesa tjetër e madhe e Vllaznisë për këtë ndeshje do të jetë ajo e Fahrudin Djurdjevic. Sulmuesi u ndëshkua me karton të verdhë në sfidën e parë dhe ka plotësuar kështu numrin e kartonave dhe e pengojnë të jetë në fushë ndaj AEL Limassol në Shkodër. 29-vjeçari ishte heroi i shkodranëve në sfidën ndaj Shiroki duke shënuar dy gola.