FOTO/ Rikthehet i nxehti afrikan, sa pritet të shkojnë temperaturat

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak në vendin tonë, këtë javë do të rikthehet i nxehti afrikan.

Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu dhe mbrëmjet të jenë më vlera të larta.

Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës. Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

LEXO EDHE  Sherri në Vlorë, 1 i plagosur/ Ja ç´thotë Policia

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.