Familjarët japin alarmin/ Zhduket një vajzë e mitur pas aksidentit të autobuzit, mister fati i saj

Vazhdojnë të vijnë lajme tronditëse nga aksidenti i autobuzit me kosovarë në Kroaci. Nga ky aksident humbën jetën 10 persona e u plagosën 44 të tjerë.

Por ajo që mbetet mister deri në këto momente, është fati i një vajze të mitur të përfshirë në incident.

Familjarët pasi nuk gjetën vajzën në vendngjarje iu drejtuan dyerve të spitalit, por e njëjta gjë edhe aty. Ende nuk dinë asgjë për fatin e saj.

LEXO EDHE  Kishin paguar nga 15 mijë paund për të udhëtuar drejt Britanisë, kapen 69 shqiptarë

“S’kemi asnjë informacion. Kur shkuam në spital thanë që s’kemi asnjë pacient me këtë emër. Është nis vëllai nga Austria, po ashtu dhe daja nga Kosova, por asnjë informacion. Pyetëm edhe në spitalin e Zagrebit, por ishte paciente tjetër, nuk ishte Anjeza,” tha djali i xhaxhait të Anjezës, Burim Bellanica.