Zyrtare/ Tirana godet në merkato, firmos me yllin e Shkëndijës

Tirana ka mundur të sigurojë shërbimet e një lojtari me shumë cilësi, që mbulon jo pak nga boshllëku i lënë nga Agustin Torassa.

Bëhet fjalë për maqedonasin Ennur Totre, i cili ishte një nga më të mirët te Shkëndija, por vendosi të mos rinovojë me kampionët nga Tetova dhe tashmë arrin marrëveshje me Tiranën.

POSTIMI – Tirana mirëpret lojtarin më të ri, Ennur Totre. Totre është zyrtarizimi më i ri që i bashkohet ekipit. Mesfushori 24 vjeçar vjen nga radhët e ekipit FC Shkëndija dhe pas një sezoni të suksesshëm ne kampionatin maqedonas.

LEXO EDHE  FIFA përditëson renditjen, ja ku pozicionohen Shqipëria dhe Kosova

Ai do të jetë një përforcim i rëndësishëm për kontigjentin bardheblu. Ennur do të udhëtojë me ekipin ditën e hënë për të nisur fazën përgatitore.