Video/ Fansi i Haaland u ikën policëve, ndërpret ndeshjen për një autograf

Skuadrat e mëdha të Europës janë të angazhuar me miqësore për t’u përgatitur për sezonin e ri. Kështu Borussia Dortmund me yllin e saj, Erling Haaland zbriti sot në fushë në St. Gallen në një test përballë Bilbaos ku shumë tifozë ishin të pranishëm për të parë yjet e të dyja ekipeve.

Gjithsesi, rezultati ishte zhgënjyer për verdhezinjtë por skenën e rrëmbeu një djalosh, sigurisht fans i zjarrtë i Haaland pasi kishte si objektiv sulmuesin norvegjez.

Tifozi i ri arriti t’u shpëtonte security-s dhe forcave të policisë për të arritur te Haaland në mes të një aksioni dhe në fund ja doli të merrte një autograf.

LEXO EDHE  Rikthehet Europa League, ja lojtarët e kombëtares që do luajnë sot titullarë me ekipet e tyre

Lojtari norvegjez duket që e mirëpret të riun dhe e shoqëron ëmbëlsisht që të largohet teksa në fund duket edhe që i riu ka paksa frikë kur një polic i afrohet. Ndoshta aty e kupton edhe se çfarë mund të ketë bërë por skena u kalua me duartrokitje nga tifozët e pranishëm.