E rëndë/ Hyjnë për t’u larë në liqen, mbyten dy vëllezër dhe motra e tyre

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Turqi, ka kanë humbur jetën dy vëllezër dhe motra e tyre. Dy vëllezër hynë në liqenin e digës Atatürk për t’u freskuar në rrethin Hilvan të Ianlıurfa u mbytën.

Me ta ishte edhe motra e tyre, e cila gjithashtu vdiq. Elif Nur Mece, u dërgua në spital nga ekipet policore të Departamentit të Policisë së Provincës.

LEXO EDHE  Dalin fotot e “nëntënjakëve” që habitën botën 5 muaj më parë. Gëzojnë shëndet të plotë

Ajo hyri me vëllezërit e saj Emirhan dhe Halenur në Rrethin Aşağı Kucak të ıanlıurfa dhe humbi betejën për jetën pas dërgimit në spital.

Ngjarja e rëndë ka tronditur opinionin turk.