Debatonte shpeshherë me Vin Diesel, ‘The Rock’ nuk do të jetë më pjesë e “Fast & Furious”

Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka konfirmuar se nuk do të luajë më në asnjë prej filmave të ardhshëm “Fast & Furious”.

Aktori ka qenë pjesë e filmave që nga viti 2011 kur u lanccua “Fast Five”, në të cilin luajti rolin e agjentit të angazhuar për kapjen e Dominic Toretto (Vin Diesel). Në vazhdim, ai ishte protagonist edhe në “Fast and Furious 6”, një karakter shumë më i rëndësishëm në “Furious 7”, njëri nga yjet në “The Fate of the Furious”, si dhe ishte titullar në ‘spin-off’, “Hobbs & Shaë”.

LEXO EDHE  E mohuan se janë të lidhur, Bora Zemani kapet "mat" me Atdhe Xharavinën (Video)

Kujtojmë se për një dekadë ka pasur tensione ndërmjet ‘The Rock’ dhe Vin Diesel.

“U uroj shumë fat në ‘Fast 9’. Dhe u uroj fat në ‘Fast 10’ dhe ‘Fast 11’ dhe të gjithë filmat ‘Fast & Furious’ që do t’i bëjnë pa mua”, ka deklaruar Johnson, citon The Indipendent.