Tentoi të korruptonte policin me 20 euro, ndalohet 28-vjeçari në Kapshticë

Një 28-vjeçar me iniciale J.X, është shoqëruar për në polici pasi tentoi të korruptonte punonjësin e policisë kufitare në Kapshticë me 20 euro.

Kur punonjësi i kërkoi pasaportën, ai ia dha së bashku me paratë me qëllim përshpejtimin dhe shmangien e procedurave të kontrollit të dokumentacionit për kalimin drejt tokës shqiptare, pasi kishte kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme nëpërmjet kufirit të gjelbër.

LEXO EDHE  Do udhëtonin drejt Zvicrës me pasaporta false, arrestohen turqit në Rinas