Dua Lipa vjen në Tiranë, flet për festivalin “Sunny Hill” dhe ndërtimin e kopshtit të ri në Tiranë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka ardhur në Shqipëri për të folur rreth festivalit “Sunny Hill” dhe ndërtimit të kopshtit të ri në Tiranë.

Lipa është shoqëruar nga babai i saj, Dukagjin Lipa, me të cilin do  të mbajë një konferencë për mediat. Fokusi i vizitës së Dua Lipës në Shqipëri është festivali, i cili u zhvillua për herë të parë në vitin 2018 në Prishtinë. Artistja e njohur do të flasë edhe për kontributin që jep me ndërtimin e kopshtit të ri në Tiranë, të dëmtuar nga tërmeti i 26 Nëntorit.

LEXO EDHE  Publikohen pamjet/ Ja çfarë ndodhi mes Brunos dhe Hysenit në prapaskenë

Mbetet për tu parë se cilat janë planet e Dua Lipës për organizimin e festivalit Sunny Hill në Shqipëri. Qëllimi i realizimit të këtij festivali është që të mblidhen para për Fondacionin Sunny Hill.