Dhimbje koke për Simeonen, “gjiganti” i kampionëve pozitiv me Covid-19

Rast me koronavirus tek Atletico Madrid. Mesfushori i kampionëve të Spanjës, Geoffrey Kondogbia ka rezultuar pozitiv dhe është futur menjëherë në karantinë.

28-vjeçari u transferua te “Colchoneros” nëntorin e vitit të kaluar dhe fitoi titullin kampion me skuadrën e drejtuar nga Diego Simeone.

Kondogbia ka lindur në Francë dhe është aktivizuar me të gjithë kombëtaret e moshave. Me ekipin e parë numëron 5 ndeshje.

LEXO EDHE  Leon Goretzka rinovon me Bayern deri në 2026, ja sa do të përfitojë në një vit mesfushori

Tre vite më parë vendosi të braktisë “Gjelat” për të veshur fanellën e Republikës së Afrikës Qendrore, që është vendi i tij i origjinës, kombëtare ku është përzgjedhur kapiten.