Çatia shkëputet nga ndërtesa dhe bie mbi 14-vjeçaren

Një vajzë 14-vjeçare në Rusi, po lufton me jetën e saj pasi u shtyp nga një çati që u shemb nga një ndërtesë për shkak të erërave të forta.

Momenti i dëmtimit të rëndë të 14-vjeçares, në fakt, është regjistruar në video në të cilën shihet kur pjesa e çatisë e përbërë nga hekuri ngrihet nga ajri dhe bie mbi vajzën.

LEXO EDHE  Biden, përpjekje për t’i dhënë formën përfundimtare paketës së shpenzimeve sociale

Anastasia u transportua në një spital ku ndodhet në gjendje kritike për jetën pasi pësoi dëmtime të rënda në kokë.

Autoritetet në Rusi kanë nisur një hetim për rastin për të zbuluar pse u shkëput çatia e ndërtesës që ra mbi 14-vjeçaren.