Liga e Konferencës/ Teuta shtanget nga Escaldes, Laçi në avantazh ndaj rumunëve të Krajovës

Teuta shtanget nga Escaldes teksa miqtë kanë shënuar golin e avantazhit. Kundërsulm i shpejtë i andorrianëve, aty ku sulmuesi Sol De Vila godet saktë dhe mposht portierin Stivi Frashëri.

Nga ana tjetër, Laçi ka kaluar në avantazh ndaj ekipit rumun, Univ.Krajova e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Konferencës.

LEXO EDHE  F1/ Garë spektakolare në Budapest, Ocon surpriza e madhe, Hamilton merr kreun

Autori i golit për kurbinasit është Dejan Zarubica në minutën e 36-të. Pas një kundërsulmi perfekt, Zarubica, e ka dërguar topin në rrjetë, i cili shtyn drejt rrjetës një asist fantastik të Lushkjas.