Flakët shkrumbojnë dy automjete

Një automjet tip “Ford”, i cili ishte i parkuar në afërsi të një pike karburanti është përfshirë nga zjarri këtë pasdite. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Luz të Fushë Krujës.

Zjarri dyshohet se ka qenë aksidental, ndërkohë që flakët kanë përfshirë dhe një mjet tjetër tip “Volkswagen” i parkuar në afërsi të tij.

LEXO EDHE  Degjeneron konflikti, të shtëna me armë zjarri në Kurbin

Nga zjarri ka vetëm dëme materiale në dy mjetet. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të zjarrit.