VIDEO/ Debutim ëndrrash i Manaj-t me Barcelonën, shënon tripletë

Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj bëri një debutim historik pasditen e sotme duke zbritur në fushë me ekipin e parë të Barcelonës.

Por jo vetëm kaq. Me shansin e parë që iu dha, Manaj arriti të bëhet dhe protagonist duke realizuar tripletë me fanellën e Barçës. 24-vjeçari realizoi në minutën e 60-të të ndeshjes miqësorë kundër Gjimnastik, duke shënuar një supergol nga diagonalja dhe në minutën e 86-të realizoi spektakël duke finalizuar një harkim nga krahu me goditje me gjoks.

LEXO EDHE  “Fërkova sytë nga habia, ky gol është pikë kthese”, trajneri i Legias “bekon” Ernest Muçin

Në minutën e fundit të takimit, Manaj realizoi dhe golin e tretë nga pika e 11-metërshit, duke e mbyllur në mënyren më të mirë këtë debutim historik me fanellën e Barcelonës.