Rama: Kolegët e mi luajnë golf, shkojnë në pishina, unë shkoj tek shtëpia e një shoku…

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë ndryshe për revistën italiane “Arte”, e cila i ka kushtuar një shkrim të gjatë kreut të qeverisë shqiptare.

Në këtë rrëfim, Rama flet për gjithçka, duke nisur nga fëmijëra, marrëdhëniet me babain e tij, pikturën deri tek qeverisja.

“Shkarravitje në tre dimensione që unë i bëj kur normalisht kolegët e mi politikanë luajnë golf ose shkojnë në pishinë: I formoj në atelienë e një shoku tim disa të shtuna ose të diela të qeta”, shprehet Rama.

LEXO EDHE  Anti-korrupsioni zbarkon në Kadastrën e Durrësit, sekuestrohen disa dosje/ Dyshimet

Po ashtu ai flet për idetë e tij për raportin me qytetarët dhe raportin e politikës me artin dhe kulturën.